Farma Luční dvůr

Bartošovice, Bartošovice 256

+420602736732

Po - Pá 07:00 - 15:00
Sobota 08:00 - 11:00
Neděle Zavřeno


 

Kam pro chutné brambory? Na farmu Luční dvůr!

  • Pro brambory, které jsou jednou z nejoblíbenějších příloh vůbec, existuje celá řada lidových pojmenování. A stejně tak existuje i řada odrůd. O tom, že opravdu nejsou brambory jako brambory, vás přesvědčí právě na farmě Luční dvůr v Bartošovicích u Nového Jičína. Brambory z této farmy jsou pro svou výbornou chuť a trvanlivost vyhledávané v širokém okolí. O jejich kvalitě svědčí také certifikát regionální produkt Moravského Kravařska. Pojďme si ale představit farmu blíže.

Nejen "Bartošovické brambory"
  • Farma Luční dvůr je zaměřena především na rostlinnou výrobu, v osevním postupu najdeme ječmen, pšenici, oves, řepku, ale také například sóju. Protože dobrá půda je základ, je veškerá orná půda obdělávána moderní technikou a šetrnými postupy. Plodiny v osevním postupu jsou zařazeny vždy tak, aby se půda příliš nevyčerpávala. Seno a senáž z pooderských luk je základem zimní stravy takřka stohlavého stáda masného plemene skotu Charolais, jež během pastevní sezóny spásá louky v bezprostřední blízkosti farmy.
  • Ale zpět k bramborám. Několik pečlivě vybraných a v kuchyni prověřených odrůd se zde pěstuje na výměře 50 ha, což farmu Luční dvůr činí největším pěstitelem brambor v regionu. Na své si zde přijdou milovníci pevných salátových brambor, tzv. rohlíčků, ale také ti, jež dávají přednost plackám či pyré. A pokud nevíte, pro jaký varný typ se rozhodnout, na farmě Vám vždy ochotně poradí brambory šité na míru právě pro Vás. Díky poptávce na kvalitní českou cibuli a česnek vznikla na farmě Luční dvůr myšlenka rozšířit portfolio pěstovaných rostlin právě o tyto dvě komodity.
Takže nezapomeňte - na farmu Luční dvůr do Bartošovic nejen pro chutné a kvalitní české brambory, ale také cibuli a česnek!

Oznámit chybu