Statek Dvořák

Zlatníky, Náves sv. Petra a Pavla 14

+420733703961

Proč vejce od nás?
Vždy si pochutnáte na čerstvém vejci, protože u nás nekoupíte vejce starší sedmi dní. Potěší Vás příjemná barva žloutku, pevná konzistence bílku a navíc je dostanete v obalu z recyklovaného papíru.
Nejdůležitějším kritériem při koupi vajec je, koupit si skutečně vejce z Čech a Moravy, abyste měli jistotu, že k Vám neputovali odkudsi z jiné Galaxie, bůh ví jak dlouho a bez veterinární kontroly, která v České republice funguje.

Vejce z podestýlky
Pro svůj podestýlkový chov si slepičky sami odchováváme. Má to hned několik výhod: kuřičky známe od prvního dne, víme jaký má hejno základ a jak se chová, navíc nemusí absolvovat náročný transport. S podestýlkovým chovem jsme začali v roce 2010 a tím jsme se zařadili mezi chovatele s malou produkcí, kteří jsou schopni držet si nejvyšší možnou kvalitu a současně individuální přístup ke zvířatům. V podestýlkovém chovu mají slepice volnost pohybu. Abychom podpořili jejich přirozené potřeby, zpestřujeme jim den čerstvě nasekanou trávou, senem, slámou, pískem a někdy i pokáceným stromkem.


Oznámit chybu