Virunga

Psáry – Dolní Jirčany, Jesenická 513

Bio? Eko? Fairtrade?
Jsme pyšní na to, že Vám můžeme nabídnout to nejlepší, co příroda přímo v srdci Afriky stvořila.
Virunga je dechberoucí oblast spojující území tří afrických zemí - Ugandy, Rwandy a Konga. Právě v těchto končinách plných tropické vegetace, vulkánů a divokých afrických zvířat pro vás vybíráme naše produkty a plně organické zemědělské plodiny nejvyšší kvality. Ty pochází od místních farmářů, drobných pěstitelů, výrobců a řemeslníků. Od těch je pořizujeme za férové ceny a podporujeme tak lokální podnikání.

Počítejte s tím, že naše ovoce a zelenina nevypadají jako z pultu supermarketu. Vše je přírodní, voňavé, dozrálé, nestříkané a na povrchu nedokonalé, prostě tak, jak to má být. Také je vše absolutně čerstvé díky letecké přepravě.
Při našem počínání se staráme o dopady našeho podnikání. Myslíme na naši uhlíkovou stopu, kterou kompenzujeme podporou malých komunit v méně rozvinutých oblastech Ugandy. Ořechy, ovoce, kakaové boby.... vše co prodáváme, nakupujeme výhradně od malých farem a místních zpracovatelů. Všechny producenty známe osobně a víme komu za práci platíme.

Výsledkem jsou kvalitní nechemické produkty, důstojné živobytí pro místní a ochrana přírody. Ta trpí především vypalováním pralesů, kterému eko-zemědělství předchází. Více se můžete dozvědět ve dokumentárním filmu “Virunga”


Oznámit chybu