Farma Krupička

Dobrovíz, Družstevní 1

+420 736 606 016

Vítejte na rodinné farmě u Krupičků.

Novodobá historie farmy se dá počítat od roku 1991 kdy jsme získali v restitucích zpět svá pole a začali hospodařit na 3ha zemědělské půdy. Brzy na to jsme do statku přivedli i první kravičky a obě odvětví rostlinnou i živočišnou výrobu začali rozvíjet.
V současné době hospodaříme na 70 ha zejména pronajaté půdy a chováme přibližně 70 ks. skotu. Přesto jsme stále rodinnou farmou, nemáme zaměstnance.
Velikostí patříme mezi malé farmáře, ale provozováním živočišné výroby v bezprostřední blízkosti města jsme spíše výjimkou. Přesto jsme zcela soběstační ve vypěstování, sklizni a zabezpečení veškerého krmiva.
Dlouholetou tradicí je na naší farmě pěstování brambor na uskladnění.
Díky přítomnosti živočišné výroby máme dostatek vlastního hnoje a brambory pěstujeme téměř bez použití umělých hnojiv. S odbytem nemáme problémy díky stálé klientele zákazníků kteří k nám pravidelně každý podzim přijedou.
Živočišná výroba je výlučně soustředěna na produkci syrového kravského mléka, které odebírá mlékárna Pragolaktos a část je prodána zákazníkům přímo ze dvora.
Novinkou na naší farmě je v současné době budovaná minimlékárna o které se dozvíte více na těchto stránkách. Od té si slibujeme větší otevření veřejnosti a především osvobození od nejistoty, kterou způsobuje nestálost výkupních cen mléka.
Chceme nabídnout zákazníkům kvalitní potraviny, které od samotného vypěstování, vyprodukování přes zpracování a zabalení do prodeje neopustí naši farmu. Potravinu vyrobenou bez použití náhražek, ochucovadel, barviv a dalších příměsí které, dle našeho názoru ve zdravé lidské stravě své místo nemají.


Oznámit chybu