Pivovarský dům

Praha 2-Nové Město, Ječná 547/15

296 216 666

PO - NE 11:00 - 23:00

Ihned po otevření na jaře 1998 se tento minipivovar s restauraci stal jedním z nejoblíbenějších podniků v Praze. Minipivovar, který je součástí a dominantou interiéru restaurace, nabízí minimálně osm druhů piva. Kromě "Štěpána", světlého a tmavého klasického českého ležáku, můžete ochutnat také piva, která jinde nenajdete. Je to na příklad pivo pšeničné, kávové, višňové, kopřivové, banánové nebo minimálně 1 speicál měsíce dle momentální nabídky. Zvláštní specialita je "pivní sekt", zvaný Šamp a pivní aperitiv Black Hill. Kuchyně nabízí po celý den to nejlepší z tradiční české kuchyně. Při přípravě některých pokrmů – od předkrmů k desertům – se používá pivo.

 

V naší stálé nabídce můžete najít tyto piva z naší produkce:
Štěpán - český klasický ležák světlý
Nefiltrované, nepasterizované pivo plzeňského typu kulaté, příjemně chmelové plné chuti.

Štěpán - český klasický ležák tmavý
Nefiltrované, nepasterizované pivo plzeňského typu kulaté, příjemně chmelové chuti, která díky nepřítomnosti výraznější sladkosti lahodí i konzuměntům, kteří si jinak v tmavých pivech nelibují.

Pšeničné pivo
Díky své popularitě zvláště v Německu a Rakousku je v mnoha zemích toto pivo známé spíše pod svými německými jmény – Weizen Bier nebo Weissbier. Málokdo dnes ví, že toto svrchně kvašené pivo vyrobené z ječného a pšeničného sladu bylo původním typicky českým pivem, které naši předkové pili od raného středověku až téměř do konce 19. století, kdy v oblibě definitivně zvítězilo „nové“ spodně kvašené pivo plzeňského typu. Svrchní kvašení dává tomuto pivu nezaměnitelnou zvláštní lehkou chuť, kterou někteří milují a jiní k ní nacházejí cestu jen pozvolna. V současnosti se toto pivo pravidelně vyrábí prakticky pouze v Pivovarském domě. Podává se s plátkem citronu.

Višňové pivo
Málokteré speciální pivo v sobě snoubí zdánlivě protichůdné chuti tak dokonale, jako pivo višňové. Má oku lahodící granátovou barvu a příjemnou chmelově-višňovou vůni a chuť aniž by bylo sladší než jiná piva. Podává se s kompotovou višní, která – požita s posledním douškem piva – završí příjemný chuťový zážitek a prodlouží jeho trvání. Pozor na pecku!

Kávové pivo
Tmavý ležák s karamelově jemnou, a přesto výraznou chutí kávy. Je vyhledávaným pivem zvláště u naší dámské klientely, ale neměl by je vynechat nikdo, kdo má rád kávu i pivo. Zdobí se kávovými zrnky.

Banánové pivo
Toto pivo je rodným bratrem bílého, svrchně kvašeného piva pšeničného. Přirozeně ovocná chuť pšeničného piva je nevtíravě podtržena jemnou chutí a vůní banánu.

Kopřivové pivo
Kopřivové pivo má jemně nazelenalý nádech a příjemně voní a chutná po sušených kopřivách.

Speciál měsíce: Borůvkové pivo
Nádech borůvek u tohoto neobvyklého piva najdete jak v lehounce namodralé barvě, tak především v delikátní chuti.

Piva v láhvi:
Šamp - Pivní Sekt
Toto pivo se na závěr výrobního procesu s násadou šampaňských kvasinek plní do láhví. kde několik týdnů znovu dokváší a zraje. Výsledný efekt je překvapivý a nachází příznivou odezvu i u lidí, kteří “normální” pivo jinak nemilují. Je výtečným nápojem ke slavnostnímu přípitku, jako nápoj na uvítanou a nebo skvělý doprovod k desertům. Vyrábíme ve spolupráci s pivovarem ve Strakonicích.

Black Hill – aperitivní pivo
V Pivovarském domě se po dlouhých experimentech zrodila receptura na toto mimořádné bylinné aperitivní pivo, jehož pravidelné výroby se ujal pivovar Černá Hora.

Naše další piva:
Original stout
Stout je silné tmavé, svrchně kvašené pivo, které je původně domovem na britských ostrovech a v Irsku zhruba od začátku 18. století. Připravuje ze směsi světlého a praženého sladu.

Märzen
Název tohoto piva je odvozen od německého názvu měsíce března. Původ a smysl existence tohoto piva má dvojí výklad. Podle jedné verze se jednalo o silnější jarní pivo, které se pilo na posilněnou na konci dlouhého zimního období. Pravděpodobně správnější verze je, že se jednalo o pivo, kterým se „vytěžovala“ výrobní kapacita pivovaru v nejslabším období, a které bylo určeno ke konzumaci v létě, kdy pivovary zpravidla nestačí vyrábět. Aby vydrželo tak dlouho, muselo se samozřejmě jednat o silnější vícestupňové pivo. Jeho plná chuť nese jemný akcent přídavku nakouřeného sladu. V Pivovarském domě dáváme přednost respektování jména tohoto piva, a tak je v naší nabídce najdete vždy v březnu a zůstává v naší nabídce zpravidla až do dubna. Síla piva Märzen je vyjádřena hodnotou 13°.

Bock
Bock znamená kozel, ale v naší zemi je „kozel“ automaticky spojován se známým pivem z pivovaru ve Velkých Popovicích. Upravili jsme si proto český název tohoto piva na Májového kozlíka, a tím je i dáno, kdy si na něm u nás můžete pochutnat. Je to opravdu silná polotmavá „šestnáctka“ se sladkohořkou chutí, která se výrazně odlišuje od chuti běžných piv.

Májový Kozlík
Silný ležák bavorského typu s charakteristickou tmavě jantarovou barvou, výraznou sladovou chutí a silnou hořkostí.

Chilli pivo
Ležák s příjemně pikantním a hřejivým dozvukem chilli.


Oznámit chybu