Sady Starý Lískovec

Brno, Martina Ševčíka 639/46

+420774166585

Otevírací doba prodejny:
po-pá 8-18
so 8-12

KDO JSME
Jsme ovocnářský podnik, který navazuje na více než 40-ti letou tradici ovocnářství na okraji Brna. Chceme pěstovat zdravé a chutné ovoce, které Vám nabídne tu pravou chuť, jakou má mít ovocný druh v době své konzumní zralosti. Vyrábíme pro Vás také mošty a pyré ve vlastní moštárně.

HISTORIE
Firma Ovocnářské družstvo vznikla v roce 1993, kdy část restituentů bývalého JZD 1. máj - Sady Starý Lískovec dalo důvěru ing. Josefu Viktorinovi a jeho týmu pro budování nové dynamické firmy a druhá část fungovala pod stávajícím vedením jako ZOD Sady Starý Lískovec - obě firmy působily vedle sebe odděleny jen zdí a jejich pozemky v sadě spolu bezprostředně sousedily.

Družstvo začalo od začátku hospodařit s vervou na svěřeném majetku, byť okolnosti tomu nebyly zrovna příznivé - jako část tranformací se získala stařičká technika v podobě 2 traktorů ZETOR a jednoho postřikovače a většina okolí se na nově tvořící tým dívala s nedůvěrou.

Štěstěna ale přeje odvážným a připraveným - první rok hospodaření se podařilo přežít také díky usilovné práci a firma se zvedala - podařilo se nakoupit novou techniku, postupnou rekonstrukcí skladů se podařila získat skladovací technologie, které patří ke špičce v ČR, v poslední době se také daří zastaralé výsadby rekstrukturalizovat - vysazovat nové perspektivní odrůdy a používat nové efektivní metody ochrany.

SOUČASNOST
Od roku 2007 je Ovocnářské družstvo majoritním vlastníkem ZOD Sady Starý Lískovec, které se v posledních letech dostalo do velkých provozních problémů a odkup členských majetkových podílů naší firmou byl jen logickým a nevyhnutelným vyústěním celé situace.

V současné době pěstujeme na více než 100 ha převážně jabloně - naše portfolio odrůd začíná letními odrůdami v polovině července a díky špičkovému skladování jsme schopni posunout konzumní zralost vybraných zimních odrůd až na jarní měsíce dalšího roku. Neméně důležitou součástí našich plodin jsou hrušky, meruňky, broskve a nově i švestky.

Disponujeme špičkovou chladírenskou a skladovací technikou - kapacita našich skladů je 300 tun chladírenského prostoru a 650 tun ULO (ultra low oxygen) pro dlouhodobé zaskladnění jablek. Ovoce před prodejem připravujeme na třídící lince a následně balíme do spotřebitelských obalů.Ovocnářské družstvo je zakládajícím členem CZ FRUIT, největšího odbytového družstva ovoce v ČR a také členem Ovocnářské unie Moravy a Slezska.

BUDOUCNOST

Zachování ovocnářské výroby ve Starém Lískovci je naší povinností - pěstujeme nejen moderní, ale i tradiční odrůdy ovoce, které jsou žádané od našich zákazníků. Zásobujeme stravovací provopzy, obchodníky po Brně a blízkém okolí a obchodní řetězce. Vyrábíme 100% mošty bez přidaných látek a cukru přímo v naší moštárně z našeho ovoce.


Oznámit chybu