Vitaminátor

Sosnová, Sosnová 107

+420554749505

Jsme rodinná moštárna s dlouholetou pěstitelskou tradicí. Vyrábíme přírodní ovocné šťávy, jablečný mošt. Výrobky jsou bez konzervantů, cukru, chemikálií a přidané vody. Jsou oceněny certifikátem KLASA, Regionální potravina a jiné.

 

V současné době obhospodařujeme celkem 102 hektarů pozemků. Větší část s rozlohou 60 ha zabírají sady, ve kterých pěstujeme ovoce v souladu se zásadami ekologického zemědělství. Plodiny tak mohou nést označení BIO jako známku svého přírodního původu a vysokého obsahu zdraví prospěšných látek.

Nejrozšířenějším ovocem je u nás červený a černý rybíz. Červeného sklízíme ročně přibližně 60 tun, černého o polovinu méně. Velmi rozšířené jsou rovněž jabloně, jež zabírají téměř čtvrtinu rozlohy našich sadů. Kombinujeme původní i vyšlechtěné odrůdy, které po zpracování plodů dodávají naší 100% přírodní šťávě harmonii chutí.

Zbývající část sadů je vymezena plodinám, které si od nás žádají naši zákazníci. Jde především o maliny, slivoně, černý bez či hloh. Těmto rostlinám věnujeme zvláštní pozornost, citlivě je obhospodařujeme. Na výsadbě části sadů se podílí také Zahradnická fakulta Mendelovy Univerzity v Lednici i Výzkumný ústav ovocnářství v Holovousech.

Sady neustále rozšiřujeme, v roce 2014 jsme například vysadili 500 ks sazenic rakytníku.


Oznámit chybu