Zemědělské a obchodní družstvo Hlavnice

Hlavnice, Hlavnice 27

+420 553 668 970

Zemědělské a obchodní družstvo Hlavnice hospodaří na cca 1450 ha zemědělské půdy v katastrech obcí Hlavnice, Mladecko, Bratříkovice, Jakartovice, Svobodné Heřmanice, Sádek u Opavy a Litultovice.

 

V živočišné výrobě se specializujeme na chov dojnic a jako jedni z mála zemědělských podniků na Opavsku se zabýváme i chovem prasat.

V rostlinné výrobě se snažíme o pěstování rostlin způsobem, který je dlouhodobě únosný pro kvalitu půd a zároveň aby plodiny byly zdravotně nezávadné pro lidskou výživu a pro výživu hospodářských zvířat.

V roce 2012 jsme nově otevřeli malou mlékárnu, ve které vyrábíme kvalitní výrobky pouze z čerstvě nadojeného mléka od našich dojnic, kde jsme se opět vrátili k tradici ruční výroby. Zaměřujeme se především na výrobu sýrů, jogurtů, jogurtových a kysaných nápojů. Mléko zpracováváme pouze šetrnou pasterizací bez používání homogenizace. Mléko v našich výrobcích si zachovává původní vlastnosti a biologickou hodnotu. Výrobky neobsahují žádné přidané konzervační látky mimo kuchyňské soli, která sýrům dodává chuť. Sýřidla obsažená v sýrech jsou pouze přírodní. Proto nekořeněné výrobky doporučujeme i pro zdravou výživu dětí. Klademe důraz na kvalitu a prospěšnost zdraví a výrobky odpovídají nárokům současného spotřebitele – vysoký obsah bílkovin, vápníku a ušlechtilých mléčných kultur. Výrobky dodáváme do řady obchodů a také je možné si je koupit i přímo u nás.


Oznámit chybu